Avalon marketing - logo

Canva aneb staňte se grafikem snadno a rychle II

7. 2. 2021
Avatar - Vít Kroutl
3-6 min
Vít Kroutl

V předchozím článku jsme vám ukázali, co je to Canva a jaké má základní funkce. V tomto pokračování se budeme věnovat externím benefitům, které Canva nabízí a také, jaké licence se dají předplatit. I v tomto případě je vidět, že Canva nabízí opravdu mnoho funkcí, tak je poznejte a zjistěte, o co se konkrétně jedná.

Přednastavené kreativy od Canvy

Jak jsme si popsali v úvodu článku, rozhraní Canva funguje pomocí systému drag and drop nebo-li přetažení a umístění do plátna obrázku. Canva nabízí celé množství takto předdefinovaných obrazců, které můžete více či méně editovat. Těchto přednastavených grafik a prvků je několik milionů, prakticky vždy si k danému tématu nějaký vyberete. Další možností, jak si prvek přizpůsobit, je ho zabarvit (např.: do barev své značky, či jej převrátit horizontálně nebo vertikálně tak, aby se lépe hodil do vaší grafiky). Z přednastavených prvků můžete vybírat: čáry, tvary, rámečky (do nich pak vložíte svůj obrázek), grafy, barevné přechody a nově Canva doplňuje sezónní témata – nyní koronavirus, padající listí, či inteligentní hledání dle prvku – jednoduchý avatar, dvoubarevný avatar apod.

Fotka článku - Přednastavené grafiky v Canvě
Přednastavené grafiky a motivy Canvy

Pozadí od Canvy

Pro pozadí Canva vytvořila několik přednastavených wallpaperů, ale lze je také kombinovat s fotobankou od Canvy, která má obrovskou databázi obrázků, hudby, a dokonce i videí. Například pokud použijeme obrázek vánočních dekorací, aplikujeme na něj efekt background remover, který jsme se už minule naučili používat. Poté tento výtvor vložíte do pozadí - vznikne vám ideální podklad pro text a výsledné vánoční přání vypadá stylově bez větší námahy, mrkněte na návod níže!

Co takhle obrázek rozpohybovat?

Canva nabízí možnost jednoduché animace prvků, což umí na jedno kliknutí, zejména do stories pro sociální sítě či na rozpohybování jednoduchých prvků, je to skvělá věc. Důležité je ujasnit si, od jakých prvků vyžaduji pohyb, protože Canva buď rozpohybuje všechny prvky nebo žádný. Pokud budete chtít rozpohybovat prvek jeden či více, ale zároveň budete potřebovat, aby další prvky zůstali na místě, tak určitě čtěte dále.

Pokud bych si přál, aby mi například slovo veselé zůstalo stát, musím celý tento slide zkopírovat a v tomto zkopírovaném slidu si ponechat pouze pozadí a prvek písma Veselé, to si pak stáhnete v png. a vložíte zpět do původního slidu jako pozadí obrázku a nyní se budou hýbat jen požadované prvky.

Canva a předplatné

Pozitivní pro vás jako uživatele, kteří by chtěli Canvu zkusit, existuje verze zdarma, ale samozřejmě existují i placené verze Pro a Enterprise:

Canva zdarma

Cena: Zdarma

Nejlepší pro: jednotlivce a malé skupiny pracující na rychlých projektech

 • 8 000 + šablon zdarma
 • 100+ typů designu (příspěvky na sociálních médiích, prezentace, dopisy atd.)
 • Stovky tisíc fotografií a grafiky zdarma

Canva Pro

Cena: 9,95 $ / měsíc - účtováno ročně nebo 12,95 $ / měsíc - účtováno měsíčně

Nejlepší pro: pro jednotlivce a malé týmy, kteří potřebují více přizpůsobení a produktivity.

Obsahuje všechno co má zdarma a k tomu navíc:

 • Vytvořte vizuální identitu své značky pomocí log, barev a písem v tzv. Brand Kit
 • Změna velikosti designu jedním kliknutím
 • 60 000 + šablon zdarma
 • Více než 60 milionů prémiových obrázků, fotografií, videí a grafiky
 • Nahrajte si vlastní písma a loga
 • Vlastní šablony

Canva Enterprise

Cena: 30 $ / měsíc, účtováno ročně

Nejlepší pro: větší týmy, které potřebují pokročilou kontrolu značky a spolupráce.

Obsahuje všechno co Pro a k tomu navíc:

 •    Vytvořte vizuální identitu své značky pomocí log, barev a písem  napříč několika sadami značek
 •     Pomocí ovládacích prvků značky můžete řídit, co mohou členové týmu vidět, přistupovat a nahrávat v Canvě
 •    Integrované pracovní postupy pro získání schválení vašich návrhů
 •   Chraňte svůj design před týmovými úpravami pomocí pokročilého zamykání šablon
 •        Neomezené úložiště
 •        Jedno přihlášení
 •        24/7 podpora

Pozn.: Canva Pro je k dispozici zdarma pro neziskové organizace a školy.

Přečtěte si 
další články

Inspirujte se a učte se od našich expertů. Čtěte náš blog! Máte jedinečnou možnost dozvědět se něco nového a užitečného pro vaše podnikání.
Zpět na blog

Jsme Avalon Marketing

Avalon Marketing je agentura poskytující komplexní marketingové služby, které jsou dostupné opravdu každému, kdo chce otevřít nové možnosti pro svoje podnikání a také jej zviditelnit. Zároveň věříme, že osobní přístup a servis stojí na počátku každé úspěšné spolupráce, z toho důvodu chceme své klienty nejen propagovat, ale také blíže poznat.
Zaujali jsme vás a chcete zjistit, co všechno pro vás můžeme udělat? Potom nás neváhejte kontaktovat, jsme vám neustále k dispozici.

Kontakty

Potřebujete s něčím pomoci, máte zájem o naše služby nebo se chcete jen na něco zeptat?
Napište nám email
Zavolejte nám